O nás

Orientační běh má v Odoleně Vodě dlouholetou historii. První závodníci chodili s mapou v rámci oddílu turistiky a až v roce 1978 byl ustanoven orientační běh jako samostatný oddíl TJ Aero Odolena Voda. Řada Vodoláků si jistě vzpomene na Lesní běh AERA, který náš oddíl pomáhal organizovat. Poslední, 28.ročník, se konal 27.3.1992.

Nejlepších úspěchů dosáhli členové v 80tých a 90 letech, kdy měl oddíl 70-80 členů. Nicméně tím nejvýraznějším výsledkem byl a dosud je titul Přeborník ČSR Jindry Hartlové v roce 1979 a 1980, kdy byla Jindra vyhlášena také nejlepším sportovcem okresu Praha – východ.

Co je orientační běh: http://www.orientacnisporty.cz/

Tento sport je a vždy byl sportem rodinným – tedy sportem pro celou rodinu. Toho se držíme i dnes. Členové oddílu jsou většinou celé rodiny, tedy závodí děti a rodiče. Po závodech hodnotí společně své výkony, studují postupy mezi kontrolami a vyměňují si zážitky z trati.

Naši borci se pravidelně účastní závodů Středočeského žebříčku, Pražského Poháru žactva a dalších závodů v našem okolí.

Jak si vedou naše děti ve Středočeském žebříčku najdete zde, registrační čísla našich zavodníků začínají ODV…: https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=5237

Zkus OB :  http://www.orientacnisporty.cz/co-jsou-orientacni-sporty/kde-muzu-zkusit-orientacni-sporty

Středočeský svaz OB: http://stredoceskaoblast.unas.cz/